Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Gród z bajki

20.10.2009 |

Wyślij wiadomość |


Gród z bajki

Bajkowy Gdańsk, magiczny Gdańsk - to myśl przewodnia wystawy czasowej prac ceramicznych i plastycznych osób niesprawnych mentalnie, którą przygotowała Fundacja Sprawni Inaczej we współpracy z Centralnym Muzeum Morskim. Tematem pokazu, który nosi tytuł "Gród z bajki", jest gdańska architektura. Prezentowane prace to zarówno tchnące niezwykłym realizmem i dbałością o detal charakterystyczne gdańskie zabytki, jak również fantazyjne budowle przedstawiające Gdańsk takim, jaki zrodził się w wyobraźni artystów. Trzon wystawy stanowią rzeźby, w tym urocze kamieniczki ustawione na ekspozycji w taki sposób, by tworzyły Drogę Królewską. Na wystawie można zobaczyć Wieżę Więzienną, Złotą Bramę, Ratusz Staromiejski, Zielona Bramę, Złota Kamieniczkę i oczywiście Żuraw. Istotnym akcentem są także niezwykle barwne, niemal jak z krainy baśni, rysunki. Wystawa prac osób niepełnosprawnych ma charakter cykliczny. Zorganizowano ją po raz szósty. Jest ona efektem Warsztatów Terapii Zajęciowej, w której udział biorą podopieczni gdańskich ośrodków Fundacji Sprawni Inaczej. Wystawa była już prezentowa w naszych muzealnych oddziałach: w Muzeum Wisły w Tczewie oraz w Muzeum Rybołówstwa w Helu. W głównej siedzibie CMM będzie można ją oglądać do połowy maja.


"Gród z bajki"
Muzeum Wisły 21.10.2009 - 10.01.2010
Muzeum Rybołówstwa 27.01.2010 - 30.03.2010
Spichlerze na Ołowiance 9.04.2010 - 15.05.2010


Partnerzy