Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Wi̱e̱dereröffnung am 30. Mai das Krantor, das Fishfangmuseum, das Weichselmuseum, das Zentrum zur Restaurierung von Bootswracksdas und das Museum des Frischen Haffs

Ten wpis jest archiwalny.

Dzieje kajaka i kajakarstwa

02.07.2007 |

Wyślij wiadomość |


Dzieje kajaka i kajakarstwa

Dzieje kajaka i kajakarstwa wg koncepcji Andrzeja Michalczyka.

Pierwsze wyścigi kajakowe na Wiśle odbyły się w 1896r., lecz na dobre kajakarstwo w Polsce zaczęło rozwijać się od lat 20. XX w. Stawało się stopniowo bardzo popularnym sposobem spędzania czasu. Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku przygotowało wystawę, której celem jest ukazanie jak największej liczby elementów składających się na szerokie pojęcie kajakarstwa.
Zanim jednak kajaki pojawiły się w naszym kraju, były od dawna wykorzystywane w innych częściach świata. Dlatego na wystawie obejrzeć można także inne przykłady małych jednostek pływających takich, jak: kajak eskimoski, wykonane z kory kanadyjskie canoe czy smukłe tratwy trzcinowe.
Kajakarstwo to jednak przede wszystkim ludzie, którzy często poświęcili temu sportowi całe życie. Na wystawie prezentujemy więc dwie galerie: galerię odkrywców nowych szlaków kajakowych, autorów przewodników, wychowawców młodzieży, działaczy organizacji kajakowych oraz galerię kajakarzy sportowców przygotowaną przez Polski Związek Kajakowy. Uzupełnieniem galerii są trofea zdobywane przez wieloletnich kajakarzy.
Wystawę zamyka ekspozycja fotograficzna autorstwa Andrzeja Michalczyka zatytułowana Kociewie i Kaszuby - raj dla kajakarzy. Pokazuje ona, jak piękny jest świat widziany z kajaka.
Wstęp wolny w godzinach otwarcia Muzeum.


"Dzieje kajaka i kajakarstwa"
Muzeum Wisły 27.06.2007 - 11.10.2009
Wstęp bezpłatny

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+