Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Dziecięca twórczość na "Sołdku"

13.05.2013 |

Wyślij wiadomość |


Dziecięca twórczość na "Sołdku"

Już po raz 12 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Morskie opowieści", w którym wzięło udział 776 prac, nadesłanych z 12 województw, z 63 placówek oświatowych.

Uczestnicy konkursu za pomocą różnorodnych technik rysunkowych, malarskich i graficznych oddali morski klimat i charakter naszego regionu. Najmłodsi w naturalny, ekspresyjny sposób przedstawili florę i faunę głębin morskich, pracę marynarzy, podróże statkiem czy zabawy na plaży. Starsi z większą wnikliwością, realistycznie bądź wrażeniowo oddali atmosferę gdańskich uliczek, stoczniowe i nadmorskie krajobrazy czy pracę ludzi morza. We wszystkich pracach znajdziemy autentyczność i szczerość wypowiedzi nie zdominowanej wybranymi środkami technicznymi. Jury konkursu przyznało 37 pierwszych nagród równorzędnych i 38 wyróżnień w pięciu kategoriach wiekowych.

Ponadto wyróżniającym się pracom przyznano w każdej z pięciu kategorii wiekowych Nagrodę Specjalną Wojewody Pomorskiego Ryszarda Stachurskiego.


"Morskie opowieści"
Sołdek 16.04.2013-20.08.2013


Dziecięca twórczość na "Sołdku"

Partnerzy