Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

"Dar Pomorza" w panoramach

18.05.2010 |

Wyślij wiadomość |


"Dar Pomorza" w panoramach

W innym świetle - tak można w skrócie określić fotografie "Daru Pomorza" autorstwa Dariusza Kuli, które tworzą plenerową wystawę na górnym pokładzie żaglowca. Ekspozycja, składająca się z wielkoformatowych zdjęć daje wyraz nowego spojrzenia na liczący ponad 100 lat żaglowiec. Wśród ciekawych ujęć "Daru Pomorza" znalazły się zarówno bardzo ciekawe kadry oddające industrialny klimat, jaki panował w doku Gdańskiej Stoczni Remontowa S.A, gdzie statek w 2008 roku poddawany był konserwacji, jak również zdjęcia z oryginalnie zachowanych wnętrz Białej Fregaty. Fotografie "Daru Pomorza" autorstwa Dariusza Kuli przynoszą nowe spojrzenie na jubilata. Dlaczego są nad wyraz intrygujące? Panoramy to oddzielna i nie zgłębiona do końca dziedzina fotografii, dająca zupełnie inne możliwości kreatywnego pokazywania świata jako nietypowej wyjątkowo pełnej dokumentacji rzeczywistości. Oglądając wnętrza "Daru Pomorza" lub jego bryłę w stoczni w postaci rozwiniętego na płaszczyźnie obszaru o kącie 360 stopni doznajemy niecodziennego i bardzo intrygującego wrażenia. Uświadamiamy sobie, że widzimy zwykle jedynie wąski fragment świata, który nas otacza. W panoramach mamy szansę zatrzymać na zawsze ogromną przestrzeń – mówi Dariusz Kula, autor wystawy, zawodowy fotograf. Oko artysty widzi rzeczywistość inaczej. To, co wydaje nam się banalne, w obiektywie aparatu znajduje nowy, inny i często zaskakujący wymiar. "Dar Pomorza" w panoramach pokazuje statek, jakiego nie znamy. Jest to obraz daleki od tego, jaki pojawia się w tradycyjnych ujęciach, ale jakże ciekawy! Można się o tym przekonać, odwiedzając gościnne pokłady statku-muzeum. Zapraszamy!


"Dar Pomorza" w panoramach
Dar Pomorza 15.05.2010 -30.09.2010


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+