Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

"Barwy Morza" na "Darze Pomorza"

22.09.2016 |

Wyślij wiadomość |


Gabriela Trynkler - Regaty o zachodzie slonca

Tajemnicze nadmorskie krajobrazy, żeglarskie regaty o zachodzie słońca i dryfujące kry lodowe. Zapraszamy na wystawę marynistyczną „BARWY MORZA - Gdynia 2016” zorganizowaną przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Prawdziwe zainteresowanie polskim morzem jako tematem plastycznym nastąpiło po odzyskaniu przez Polskę niepodległości i dostępu do morza w 1920 roku. Od tego czasu obserwuje się duży wzrost liczby artystów podejmujących tematykę marynistyczną. Współcześni malarze również chętnie uwieczniają na płótnie piękno polskiego morza.

Tegoroczna wystawa, na której można podziwiać osiemdziesiąt prac malarskich pięćdziesięciu czterech artystów z całej Polski, prezentowana jest na Statku-Muzeum "Dar Pomorza". Na ekspozycji zobaczymy prace inspirowane szeroko rozumianą tematyką morską, wykonane w różnych technikach i prezentujące nowoczesne trendy w malarstwie.


wystawa czasowa "BARWY MORZA - Gdynia 2016"
"Dar Pomorza"
13.09.2016 – 09.10.2016


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+