Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Przyjaciele muzeum

Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego

28.08.2012

Jest najstarszym z towarzystw skupionych wokół Muzeum. Zawiązało się w 1958 r. z inicjatywy grupy miłośników spraw morskich i było faktycznym sprawcą powstania Muzeum Morskiego jako samodzielnej placówki w 1962 r.


Towarzystwo Przyjaciół "Sołdka"

28.08.2012

Towarzystwo Przyjaciół statku - muzeum "Sołdek", zostało zawiązane w 1984 roku w celu wspomagania działań Muzeum w zabezpieczeniu "Sołdka" - pierwszego statku pełnomorskiego zbudowanego po wojnie w polskiej stoczni.


Towarzystwo Przyjaciół "Daru Pomorza"

28.08.2012

Jego powstanie związane jest z wycofaniem z eksploatacji legendarnej Białej Fregaty. Stawiając sobie za cel zachowanie żaglowca dla przyszłych pokoleń, Towarzystwo doprowadziło do przekazania go Narodowemu Muzeum Morskiemu w Gdańsku, a następnie wspomagało w przekształcaniu go w statek-muzeum i przygotowywaniu wystaw.


RSS

Partnerzy