Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Towarzystwo Przyjaciół "Sołdka"

28.08.2012 |

Wyślij wiadomość |


Towarzystwo Przyjaciół statku - muzeum "Sołdek", zostało zawiązane w 1984 roku w celu wspomagania działań Muzeum w zabezpieczeniu "Sołdka" - pierwszego statku pełnomorskiego zbudowanego po wojnie w polskiej stoczni. Po przekształceniu go w statek - muzeum i zorganizowaniu w jego ładowniach wystaw Towarzystwo zawiesiło swoją działalność.
Remont statku w 2003 roku w Gdańskiej Stoczni Remontowej im. J. Piłsudskiego i objęcie "Sołdka" przez tę stocznię patronatem spowodował odrodzenie idei funkcjonowania Towarzystwa.
W dniu 22 marca 2005 roku odbyło się spotkanie, na którym reaktywowano Towarzystwo Przyjaciół "SOŁDKA". W spotkaniu uczestniczyło 37 członków, spośród których wybrano nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną. Honorowym przewodniczącym został prof. Jerzy Doerffer.

Od 2017 roku funkcję prezesa pełni kontradm. Piotr Stocki.


Partnerzy