Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Rybacy w Kątach

12.07.2011 |

Wyślij wiadomość |


Rybacy w Kątach

Warto wybrać się do Muzeum Zalewu Wiślanego w Katach Rybackich gdzie prezentowana jest fotograficzna wystawa poświęcona historii lokalnego rybołówstwa. Zdjęcia pozyskane min. od okolicznych mieszkańców, przedstawiają port w Kątach Rybackich oraz sprzęt i metody połowowe na Zalewie Wiślanym w okresie przed i po II wojnie światowej. Na zdjęciach dużego formatu widać tradycyjne łodzie rybackie - barkasy oraz żakówki wykorzystywane na tym terenie do połowu ryb. Duże znaczenie mają archiwalne zdjęcia zbiorowe lokalnych rybaków. Większość pokazywanych na nich osób udało się zidentyfikować.

Wystawę przygotowała Lokalna Organizacja Turystyczna Gminy Sztutowo oraz Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku.


"Rybacy w Kątach"
Muzeum Zalewu Wiślanego 29.06.2011 - 30.09.2011
 

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+