Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Wolontariusze z Niemiec w Kątach Rybackich

07.07.2014 |

Wyślij wiadomość |


Wolontariusze z Niemiec w Kątach Rybackich

Przez pięć dni wolontariusze z Niemiec pracowali w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich. Młodzi ludzie zajmowali się renowacją zabytkowych jednostek rybackich, będących w zbiorach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Niemieccy wolontariusze ze stowarzyszenia Internationale Jugendgemeinschaftsdienste (Międzynarodowe Służby Wspólnotowe Młodzieży) naprawiali i malowali tradycyjne łodzie rybackie: barkasy i żakówki w ramach programu FJD (Freiwilliges Jahr in der Denkmalpflege) Dobrowolnego Roku w Ochronie Zabytków. FJD to niemiecki program, który pozwala młodym ludziom odbyć praktyki w dowolnie wybranych instytucjach kultury i muzeach, urzędach ochrony zabytków oraz zakładach rzemieślniczych.

Internationale Jugendgemeinschaftsdienste jest niezależnym organizatorem międzynarodowej pracy młodzieży, który od 65 lat pomaga młodym ludziom aktywnie angażować się na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Cały program finansowany jest przez Niemiecką Fundację Ochrony Zabytków.

Wizyta niemieckich gości w Kątach Rybackich to pierwsza taka akcja w historii Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Jej inicjatorem jest prof. Bolesław Mazurkiewicz, Przewodniczący Rady Narodowego Muzeum Morskiego.


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+