Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Ferie w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich

18.01.2019 |

Wyślij wiadomość |


Ferie w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackic

Zapraszamy na zajęcia feryjne dedykowane szkutnictwu i powroźnictwu. Podczas warsztatów dowiesz się nie tylko, jakie łodzie pływały niegdyś po Zalewie Wiślanym, ale także będziesz mógł w praktyce spróbować różnych rzemiosł związanych z dawnym żeglarstwem.

W trakcie ferii proponujemy zajęcia dla grup zorganizowanych, w cenie promocyjnej 1 zł od osoby!
Rezerwacja zajęć: m.zalewu@nmm.pl, tel. 55 247 87 77.


Jak szkutnik łódź budował?
Podczas zajęć zaprezentujemy unikatowy warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów z miejscowości Łaszka k. Sztutowa. Nasi goście dowiedzą się, jak dawniej wyglądało rybołówstwo na Zalewie i jakich narzędzi używali rybacy. Uczestnicy warsztatów zapoznają się także z różnymi technikami budowy łodzi.

Na powroźniczym torze…
Opowiemy o czasach, gdy drewniane łodzie smołowano, a liny i powrozy skręcano z naturalnych włókien. Nauczymy naszych gości własnoręcznego skręcania lin i wiązania węzłów żeglarskich. Oswoimy także z tajemniczymi nazwami: ślizg, żakówka i barkas.


Ferie w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich


Partnerzy