Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Ten wpis jest archiwalny.

Historia i osadnictwo delty Wisły

19.02.2008 |

Wyślij wiadomość |


Historia i osadnictwo delty Wisły

to wystawa eksponowana w roku 2008 w Muzeum Wisły w Tczewie prezentującą historię i osadnictwo w delcie Wisły na przestrzeni dziejów.

Na 34 barwnych posterach przedstawione zostały następujące zagadnienia: charakterystyka, kształtowanie i regulacja delty Wisły, ewolucja osadnictwa w delcie Wisły, ośrodki miejskie i porty nad Dolną Wisłą ze szczególnym uwzględnieniem Gdańska, spław wiślany jako ważny element "Złotego Wieku" żeglugi wiślanej i Gdańska w XVI w., szkutnictwo pomorskie i nowożytne budownictwo okrętowe, turystyka i rekreacja na Wiśle oraz ludzie związani z morzem i rzeką.

Zabytki, których zdjęcia prezentowane są na posterach, pochodzą ze zbiorów: Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Archiwum Państwowego w Gdańsku, Biblioteki Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk i Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Wystawa została sfinansowana w ramach projektu Unii Europejskiej LAGOMAR (Interreg IIIB).


"Historia i osadnictwo delty Wisły"
Muzeum Wisły 5.02.2008 – 12.06.2008

Lagomar   Interreg IIIB   EU

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+