Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Noc w morskim stylu

22.05.2016 |

Wyślij wiadomość |


Noc w morskim stylu

Kompania Kaperska na "Darze Pomorza", zupełnie nowe Muzeum Rybołówstwa i statek muzeum "Sołdek" – oto hity tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

- Noc Muzeów zawsze związana jest ze zwiększoną frekwencją, zwłaszcza gdy program jest ciekawy i jest dużo atrakcji towarzyszących – mówi Kamila Jezierewska, koordynatorka Nocy Muzeów w NMM – W tym roku postawiliśmy na „pewniaki”: Kompanię Kaperską na „Darze Pomorza”, walki rycerskie w Spichlerzach i naszych starych znajomych z Garnison Gdańsk i zyskaliśmy nowych znajomych - Rebel.pl i Ja, Ty, Gry. Jak co roku odwiedzający szturmowali  „Sołdka”, a niespodziewanym hitem wieczoru było wspólne śpiewanie szant z młodymi artystami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla Chłopców "Fregata".

Po trzech latach remontu w tegorocznej Nocy Muzeów uczestniczyło Muzeum Rybołówstwa w Helu – z odnowioną wystawą stałą, która zachwyciła gości. Podczas Nocy Muzeów w Spichlerzach na Ołowiance przeprowadzana była też akcja informacyjna, zorganizowana przez Muzeum Historii Polski w Warszawie. W przyszłym roku prawdziwą wisienką na muzealnym torcie będzie noc w tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków, gdzie – jak zakładamy - padnie rekord frekwencji.

- Noc Muzeów stanowi dla nas zawsze świetną okazję, aby się zaprezentować i zachęcić odwiedzających do ponownej wizyty – mówi Szymon Kulas, zastępca dyrektora Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – To już tradycja, że kto do nas przyjdzie w Noc Muzeów, ten będzie nas odwiedzał w ciągu roku: na otwarcie nowej wystawy, z dziećmi na zajęcia edukacyjne, przyprowadzając znajomych. Obserwujemy, że udział w Nocy Muzeów cały czas jest trendy, cieszymy się, że jesteśmy częścią tej mody – dodaje Szymon Kulas.


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+