Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Konferencja inauguracyjna Muzeów Szlaku Wisły

20.02.2017 |

Wyślij wiadomość |


Konferencja inauguracyjna Muzeów Szlaku Wisły

20 lutego 2017 roku w najmłodszym oddziale Narodowego Muzeum Morskiego – Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie odbędzie się konferencja inaugurująca działanie projektu Muzea Szlaku Wisły (MSW) realizowanego w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły 2017.

- Do projektu przystąpiło ponad 20 nadwiślańskich muzeów, które swymi działaniami: wystawami, zajęciami edukacyjnymi, specjalnymi wydarzeniami, publikacjami chcą popularyzować w naszym społeczeństwie wiedzę o królowej polskich rzek. – tłumaczy Jagoda Klim z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, koordynatorka konferencji. Na konferencji reprezentanci poszczególnych muzeów opowiedzą o realizowanych i planowanych działaniach "okołowiślanych", a przedstawiciele organizacji społecznych – o prowadzonych przez nie akcjach. W trakcie konferencji zaplanowana jest też premiera kalendarium wszystkich muzealnych przedsięwzięć związanych z Rokiem Rzeki Wisły realizowanych w 2017 r.

Do obchodów Roku Rzeki Wisły włączyła się Poczta Polska, która przygotowała znaczki pocztowe najnowszej emisji "Rok Rzeki Wisły 2017". - Z okazji powstania sieci Muzea Szlaku Wisły oraz naszej konferencji, Poczta Polska przygotowała również kartę "Muzeum Wisły w Tczewie" wraz z okolicznościowym datownikiem z hasłem "Muzea Szlaku Wisły" – dodaje Jagoda Klim – To piękny gest i spore wyróżnienie, które na pewno będzie cenną pamiątką nie tylko dla filatelistów i osób zaangażowanych w projekt.


Patronat nad konferencją objął pan Jarosław Sellin, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+