Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Gra muzealna, pokazy konserwacji i zabytkowe jachty

09.05.2017 |

Wyślij wiadomość |


Gra muzealna, pokazy konserwacji i zabytkowe jachty

Noc Muzeów w Tczewie 20.05.2017

20 maja zapraszamy do Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, oddziału Narodowego Muzeum Morskiego na szczególną noc – Noc Muzeów.


- W tym roku Noc Muzeum w naszym tczewskim oddziale będzie wyjątkowa: dwa miesiące temu otworzyliśmy drugą część wystawy stałej w Muzeum Wisły "Wisła w Dziejach Polski", a latem 2016 roku premierę miało Centrum Konserwacji Wraków Statków, więc to dla nas podwójna okazja do organizacji tego wydarzenia – mówi Jerzy Litwin, dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Program muzealnej nocy w tczewskim oddziale NMM będzie wyjątkowo bogaty – zaprezentujemy to – zapowiada Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM – Zapraszamy do zabawy przy stanowiskach interaktywnych, związanych z żeglugą wiślaną, konserwacją zabytków oraz archeologią podwodną. W Muzeum Wisły po nowej wystawie stałej oprowadzi gości kustosz Jadwiga Klim. Przygotowaliśmy również grę muzealną dla rodzin "Rejs pełen przygód", podczas której nasi goście rozwiążą różne zagadki, a także sprawdzą co łączy syreny z wrakami. Dodatkową atrakcją będzie możliwość podpatrzenia pracy modelarza-rekonstruktora. W sąsiednim Centrum Konserwacji Wraków Statków na goście czekać będą muzealni konserwatorzy zabytków, a kustosz Radosław Paternoga opowie o historycznych jachtach, które są jednymi z głównych eksponatów CKWS. – Jeszcze kilka lat temu "Opty", "Dal" i "Kumka IV" były przechowywane w magazynie łodzi i jachtów, na miejscu którego powstał nowoczesny budynek CKWS, w którym eksponujemy nasze zabytkowe jednostki.


MUZEUM WISŁY W TCZEWIE / CENTRUM KONSERWACJI WRAKÓW STATKÓW W TCZEWIE
cena biletów – 1 zł łącznie na dwa obiekty
UWAGA: SKRÓCONE GODZINY 19.00-24.00

Opis programu:

  • Gra muzealna dla rodzin "Rejs pełen przygód" w Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków.
  • Kuratorskie oprowadzanie po nowej wystawie w Muzeum Wisły – 3 oprowadzania w godzinach: 19.30, 21.00, 22.30.
  • "W świecie konserwacji" - pokazy w CKWS. Goście będą mieli możliwość obserwacji pracy muzealnych konserwatorów zabytków.
  • Zapraszamy do zabawy przy stanowiskach interaktywnych, związanych z żeglugą wiślaną, konserwacją zabytków oraz archeologią podwodną, a także wykorzystania ciekawostek zawartych w aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością.

Noc Muzeów w Tczewie - Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+