Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Krajobraz przypływów

20.10.2008 |

Wyślij wiadomość |


Po raz piąty Centralne Muzeum Morskie przygotowało we współpracy z Fundacją "Sprawni Inaczej" wystawę prac ceramicznych i plastycznych osób niesprawnych mentalnie i ruchowo pt. "Krajobraz przypływów".

Tematyka prac nawiązuje do fauny i flory wybrzeża Bałtyku. Motywami przewodnimi są muszle, kraby, ryby, koniki morskie, mewy i plaża podczas przypływu. W odróżnieniu od poprzednich wystaw - symbole cywilizacji, tj. statki czy budynki - nie stanowią dominanty ekspozycji, a jedynie jeden z motywów w postaci zabytków gdańskiej architektury.

W wystawie bierze udział dwudziestu jeden uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Fundację "Sprawni Inaczej".


"Krajobraz przypływów"
18 października 2008 - 8 stycznia 2009 Spichlerze na Ołowiance
13 stycznia 2009 - 19 kwietnia 2009 Muzeum Rybołówstwa w Helu
12 maja 2009 - 30 czerwca 2009 Muzeum Wisły w Tczewie

 


Partnerzy