Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Statek muzeum "Sołdek" - 29.09.2020

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29 września 2020 roku statek muzeum "Sołdek" będzie zamknięty dla zwiedzających.

Ten wpis jest archiwalny.

Zapraszamy na wakacje w Muzeum!

18.06.2020 |

Wyślij wiadomość |


Wakacje w Narodowym Muzeum Morskim

W lipcu i w sierpniu 2020 roku, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zapraszamy naszych najmłodszych gości do odwiedzenia naszych muzealnych oddziałów!


- W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią, zrezygnowaliśmy ze standardowej oferty wakacyjnej – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji NMM – Aby wynagrodzić naszym najmłodszym zwiedzającym brak warsztatów czy zajęć plastycznych, przygotowaliśmy kilka atrakcji, które towarzyszą zwiedzaniu naszych wystaw.Nasi goście będą mogli rozwiązywać zagadki i wziąć udział w grach specjalnie przygotowanych przez Dział Edukacji na wakacje.


W gdańskim kompleksie muzealnym: Ośrodku Kultury Morskiej, w Spichlerzach na Ołowiance oraz na Sołdku, w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich oraz w tczewskim Muzeum Wisły i CKWS w Tczewie goście dostaną od opiekuna ekspozycji "książeczki" – z wakacyjną muzealną drogą zwiedzania. Są tam zagadki, rebusy, łamigłówki, dzięki którym najmłodsi goście sami, lub w towarzystwie starszych osób jeszcze lepiej mogą poznać nasze muzeum.


W Spichlerzach na Ołowiance na dzieci czeka podróż po wielkoformatowej mapie "Z Torunia nad morze", a także rozwiązywanie zagadek związanych z II Rzeczpospolitą i wakacjami nad morzem oraz życiem w dawnym porcie gdańskim. Na statku muzeum "Sołdek" wybierzemy się śladem załogi legendarnego rudowęglowca w ramach ścieżki edukacyjnej. W Ośrodku Kultury Morskiej - na wystawie "Łodzie ludów świata" - odkrywców ciekawych tajemnic nauki czekają ukryte wskazówki i zadania. W Tczewie – w Muzeum Wisły oraz Centrum Konserwacji Wraków Statków - podczas rozwiązywania zagadek z książeczek edukacyjnych, dowiecie się, że wakacje mogą być fascynujące zarówno nad Wisłą, jak i w egzotycznych zakątkach naszej planety. W Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich na chętnych czeka gra terenowa o tradycyjnym rybołówstwie. Zwiedzający mogą też nauczyć się wiązać węzły żeglarskie!


- Cały czas będziemy także dostępni online – dodaje Przemysław Węgrzyn Zachęcamy najmłodszych gości: oglądajcie nasze edukacyjne filmy na muzealnym kanale YouTube, pokazujące ciekawostki z naszych zbiorów, historie miejsc, w których znajdują się nasze oddziały, a także instrukcje do wykonywania ciekawych doświadczeń w domu lub na biwaku.


Więcej o wakacjach w NMM
 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+