Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Dział Edukacji

Dział Edukacji (edukacja@nmm.pl, tel. 58 329 87 33, tel. kom. 603 209 066) kieruje swoją ofertę oświatową głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. Nasze propozycje dotyczą nie tylko zakresu materiału zawartego w szkolnych programach nauczania, ale także przykładowych haseł, wokół których budujemy lekcję muzealną. Większość tematów łączy wiedzę z kilku dziedzin (historia, geografia, technika), a część z nich dotyczy dziedzictwa kulturowego regionu.


Zajęcia prowadzone są w salach wystawowych naszego muzeum i w jego oddziałach. Do pełniejszego przedstawienia proponowanego tematu wykorzystujemy prezentacje multimedialne i filmy oraz eksponaty wypożyczone z magazynów muzealnych. W trakcie spotkania stosujemy różne metody pracy, skłaniające uczestników do aktywnego udziału w lekcjach. Uzupełnieniem zajęć są m.in. gry i karty zadań.


Nauczycieli zainteresowanych innymi zagadnieniami związanymi z morzem (np. żeglarstwem) prosimy o kontakt - zorganizujemy dla nich specjalne zajęcia.


Pracownicy:

Przemysław Węgrzyn Przemysław Węgrzyn, kierownik p.wegrzyn@nmm.pl,
tel. 58 329 87 32, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Kamila Jezierewska Kamila Jezierewska - zastępca kierownika k.jezierewska@nmm.pl,
tel. 58 329 87 33, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Krystyna Stubińska Krystyna Stubińska kstubinska@nmm.pl,
tel. 58 329 87 31, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Maria Jaroszewska Maria Jaroszewska m.jaroszewska@nmm.pl,
tel. 58 329 87 33, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Weronika Pelc-Garska Weronika Pelc-Garska w.pelc@nmm.pl,
tel. 58 329 87 33, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Patryk Herdzik Patryk Herdzik p.herdzik@nmm.pl,
tel. 58 329 87 35, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Barbara Wojczuk-Krystek Barbara Wojczuk‐Krystek b.krystek@nmm.pl,
tel. 58 329 87 35, 80-888 Gdańsk, ul. Tokarska 21-25
Monika Golenko Monika Golenko m.golenko@nmm.pl,
tel. 58 301 86 11 w. 400, 80-751 Gdańsk, Ołowianka 9-13
Gabriela Chrzanowiecka Gabriela Chrzanowiecka g.chrzanowiecka@nmm.pl,
tel. 58 761 75 31, 83-110 Tczew, ul. Paderewskiego 24
Aleksandra Grońska Aleksandra Grońskaa.buczek@nmm.pl,
tel. 58 761 75 31, 83-110 Tczew, ul. Paderewskiego 24

 

Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+