Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Plener malarski na nabrzeżu Ołowianki

08.09.2017 |

Wyślij wiadomość |


Plener malarski na nabrzeżu Ołowianki

Wielcy artyści twierdzą, że jesienne światło jest najlepsze. Sprawdzimy to 16 września 2017 roku podczas pleneru malarskiego, organizowanego przez Dział Edukacji NMM.

Zapraszamy wszystkich lubiących prace twórcze na sobotni plener malarski, który odbędzie się 16 września 2017 roku w godzinach 12.00-14.00 na nabrzeżu przed siedzibą Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, na wyspie Ołowianka.

Pod opieką Basi Wojczuk-Krystek z Działu Edukacji będziemy obserwować, jak światło wpływa na otaczające nas widoki i kolory. Postaramy się uchwycić ruch wody i zmieniające się oświetlenie Żurawia. Wzorując się na impresjonistach i postimpresjonistach przeniesiemy ulotne wrażenia na płótno i  stworzymy barwne kompozycje pejzażowe.

Opłata za udział w plenerze wynosi 6 zł od osoby, a niezbędne materiały plastyczne i sprzęt zapewnia Muzeum.

Trzymajcie kciuki za dobrą pogodę. Jeżeli jednak będzie padało, nic straconego, przeniesiemy się na Galerię Morską w Spichlerzach NMM.


Plener malarski na nabrzeżu Ołowianki


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+