Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Akademia Młodych Odkrywców. Warsztaty weekendowe dla dzieci

30.08.2019 |

Wyślij wiadomość |


Akademia Młodych Odkrywców. Warsztaty weekendowe dla dzieci

Zapraszamy na cykliczne warsztaty edukacyjne w Narodowym Muzeum Morskim, poświęcone odkrywaniu tajników wiedzy wszelakiej. Niczym Indiana Jones będziemy zgłębiać archeologiczne zagadnienia, rozwiązywać łamigłówki, zwiedzać muzealne zakamarki, poznawać ciekawostki o Gdańsku, a kto wie… może nawet uda się wykonać kilka eksperymentów.

Warsztaty będą odbywać się 1 raz w miesiącu, w niedzielę
Grupa wiekowa: 7-12 lat
Czas trwania: 2 godziny
Godziny: 11.00-13.00
Rezerwacje na adres: edukacja@nmm.pl
Cena: 6 zł za spotkanie (karnet za wszystkie zajęcia: 50 zł)
Grupy do 15 osób


Harmonogram zajęć na rok szkolny 2018/2019:

20.10.2019
Na wykopie… BRAK WOLNYCH MIEJSC
Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej
Poznajemy pracę archeologów, jak w rzeczywistości wyglądają wykopaliska i co można na nich odkryć. Dowiemy się jak rozpoznać co jest zabytkowe a co nie, no i oczywiście sami próbujemy własnych sił w odrywaniu zabytków.

17.11.2019
Archeologia eksperymentalna
Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej
Wcielimy się w prehistorycznych wytwórców i sprawdzimy jak dawniej wykonywano potrzebne przedmioty m.in.: naczynia, papier, narzędzia.

19.01.2020
Muzealni detektywi
Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej
Odkrywca musi być spostrzegawczy i… sprytny. Czy uda nam się pokonać przeszkody i rozwiązać wszystkie zagadki i dotrzeć do skarbu?

16.02.2020
Co kryje się w muzeum?
Miejsce: Spichlerze na Ołowiance
Zwiedzanie muzeum wcale nie musi być nudne. Poznamy niezwykłe historie najciekawszych zabytków oraz wejdziemy do miejsc, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających.

22.03.2020
Średniowieczny gród nad Motławą
Miejsce: Żuraw
Dowiemy się jak wyglądał dawny Gdańsk, jak żyli i wyglądali jego mieszkańcy, czym się zajmowali i jakie mieli problemy…

26.04.2020
Magia czy nauka?
Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej
Jak prawdziwi naukowcy będziemy robić różne eksperymenty i doświadczenia fizyczne by odkryć niezwykłe właściwości z pozoru zwykłych rzeczy.

10.05.2020 (Uwaga! Zmiana terminu)
Na bezludnej wyspie…
Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej
Zastanowimy się, co byśmy zrobili, gdybyśmy trafili na bezludną wyspę. Co byśmy ze sobą wzięli gdybyśmy mieli taką możliwość, a co moglibyśmy zrobić samodzielnie? Porozmawiamy też o bezpieczeństwie na wodzie i o tym jak zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach.

14.06.2020
Podróż dookoła świata!
Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej
Tuż przed wakacjami wybierzemy się w podróż do najodleglejszych zakątków świata, by poznać ciekawostki z nimi związane. Ale żeby wybrać się w podróż musimy mieć środek transportu, więc wpierw spróbujemy zbudować własny statek!


Akademia Młodych Odkrywców


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+