Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Tajemnice z muzealnej szkatułki

28.02.2018 |

Wyślij wiadomość |


Tajemnice z muzealnej szkatułki

To będzie podróż pełna muzealnych niespodzianek, zagadek i tajemnic. 11 marca 2018 roku zapraszamy na pierwszy w tym roku Program dla Rodzin do Spichlerzy na Ołowiance.

Tym razem spotykamy się w siedzibie głównej Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku - w zabytkowych Spichlerzach. To właśnie tu poukrywane zostały eksponaty z muzealnej szkatułki. Każdy z tych przedmiotów ma określoną historię, którą poznamy podczas spotkania. Naczynia, monety, obrazy, wyposażenie łodzi i statków - te artefakty tworzą opowieść, a drogę do nich pokażą nam tajemnicze znaki i zagadki. Podczas wędrówki przez sale Spichlerzy na Ołowiance dowiemy się między innymi, za co w dawnych czasach płacono "blaszką", czy Gdańskowi groziła powódź i jaki towar w XVIII wieku spełniał rolę "folii bąbelkowej". Poszukamy tajemnych symboli na ozdobnych naczyniach i nauczymy się używać dawnych instrumentów nawigacyjnych.

Zapraszamy na rodzinne poszukiwania!


Zbiórka w holu głównym Spichlerzy na Ołowiance punktualnie o godzinie 11:00.
Potwierdzenia przyjmujemy do 9 marca 2018 roku, do godziny 16:00, na adres: k.jezierewska@nmm.pl
Zakup biletów w kasie Spichlerzy lub Ośrodka Kultury Morskiej (20 zł – bilet rodzinny do 5 osób).


Z muzealnej szkatułki


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+