Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Niepełnosprawni

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku od wielu lat podejmuje działania zmierzające do jak najpełniejszego otwarcia Muzeum dla osób niepełnosprawnych. Z dziewięciu oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego tylko trzy nie są dostępne dla osób niepełnosprawnych ruchowo: statki-muzea – "Sołdek" i "Dar Pomorza" (w tym drugim istnieje możliwość dostania się na górny pokład) oraz Żuraw.

W Spichlerzach na Ołowiance, Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku, Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, Muzeum Rybołówstwa w Helu i Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich zniesione zostały wszelkie bariery architektoniczne.

Dział Edukacji NMM jest otwarty na wszelakie inicjatywy i formy współpracy z instytucjami i organizacjami zajmującymi się aktywizacją osób niepełnosprawnych, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu z edukatorami i wspólnego wypracowania takiej współpracy, która będzie najwłaściwsza dla Państwa podopiecznych. My ze swej strony możemy zapewnić dogodne warunki, wykwalifikowanych i życzliwych edukatorów oraz, ewentualnie, specjalne warunki finansowe takiej współpracy. Możliwe jest również opracowanie wspólnego projektu i wystąpienie o jego dofinansowanie do odpowiednich instytucji.

Oferta dla szkół specjalnych

Szczegółowe informacje na temat oferty zajęć edukacyjnych w oddziałach NMM znajdą Państwo znajdą Państwo pisząc na adres edukacja@nmm.plOferta dla osób niewidomych i niedowidzących


Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej, wystawa: "Łodzie ludów świata"

"Łodzie ludów świata" w Ośrodku Kultury Morskiej są wystawą, na której osoby niewidome i niedowidzące mogą poznawać przez dotyk świat egzotycznych wypraw. Z czego buduje się łodzie na Wyspach Salomona? Gdzie można spotkać łodzie plecione niczym kosze? Jakie nietypowe tratwy znajdują się w Peru, a jakie pochodzą ze Sri Lanki? Odkrywając wystawę, wysłuchamy niezwykłych opowieści o kulturze i zwyczajach ludów z różnych części świata.

Zamów oprowadzanie
Zajęcia dla osób niewidomych i niedowidzących
 
Miejsce: Spichlerze na Ołowiance

Czy kula armatnia waży zawsze tyle samo i co zrobić, żeby nie uciekała? Jak długa powinna być łyżka prochowa? Jak ubrany był oficer, a jak puszkarz i czy często chodzili do fryzjera? Wejdziemy na pokład działowy dawnego żaglowca wojennego i posłuchamy odgłosów okrętowych oraz legend towarzyszących marynarskiej braci.

Zamów oprowadzanie
Zajęcia dla osób niewidomych i niedowidzących

Wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

Narodowe Muzeum Morskie współpracuje od 2002 roku z Fundacją "Sprawni Inaczej", organizując co roku wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej
Wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

Partnerzy