Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Niepełnosprawni

Oferta dla szkół specjalnych

Serdecznie zapraszamy szkoły specjalne, świetlice i fundacje do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej. Aktywności, które proponujemy, przybliżają tematykę Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w postaci zajęć warsztatowych prowadzonych z humorem, w miłej, rodzinnej atmosferze. Uczestnicy poznają właściwości wody, rodzaje towarów, jakimi handlowano w dawnym Gdańsku, ciekawostki z życia flisaków wiślanych, a nawet wykonają własny… poduszkowiec!

Zajęcia dostosowujemy do konkretnego stopnia niepełnosprawności – w razie pytań oczywiście służymy informacją i wszelkimi wyjaśnieniami: edukacja@nmm.pl.

Na specjalne życzenie, podczas zwiedzania wystawy interaktywnej w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku, istnieje możliwość wyłączenia stanowisk, wytwarzających niedogodne dźwięki i redukcji natężenia oświetlenia sali.

Oferta dla osób niewidomych i niedowidzących


Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej, wystawa: "Łodzie ludów świata"

"Łodzie ludów świata" w Ośrodku Kultury Morskiej są wystawą, na której osoby niewidome i niedowidzące mogą poznawać przez dotyk świat egzotycznych wypraw. Z czego buduje się łodzie na Wyspach Salomona? Gdzie można spotkać łodzie plecione niczym kosze? Jakie nietypowe tratwy znajdują się w Peru, a jakie pochodzą ze Sri Lanki? Odkrywając wystawę, wysłuchamy niezwykłych opowieści o kulturze i zwyczajach ludów z różnych części świata.

Zamów oprowadzanie
Zajęcia dla osób niewidomych i niedowidzących
 
Miejsce: Spichlerze na Ołowiance

Czy kula armatnia waży zawsze tyle samo i co zrobić, żeby nie uciekała? Jak długa powinna być łyżka prochowa? Jak ubrany był oficer, a jak puszkarz i czy często chodzili do fryzjera? Wejdziemy na pokład działowy dawnego żaglowca wojennego i posłuchamy odgłosów okrętowych oraz legend towarzyszących marynarskiej braci.

Zamów oprowadzanie
Zajęcia dla osób niewidomych i niedowidzących

Wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

Narodowe Muzeum Morskie współpracuje od 2002 roku z Fundacją "Sprawni Inaczej", organizując co roku wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej
Wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej


Serdecznie zapraszamy!

Partnerzy