Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Niepełnosprawni

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku od wielu lat podejmuje działania zmierzające do jak najpełniejszego otwarcia Muzeum dla osób niepełnosprawnych. Z dziewięciu oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego tylko trzy nie są dostępne dla osób niepełnosprawnych ruchowo: statki-muzea – "Sołdek" i "Dar Pomorza" (w tym drugim istnieje możliwość dostania się na górny pokład) oraz Żuraw.

W Spichlerzach na Ołowiance, Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku, Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, Muzeum Rybołówstwa w Helu i Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich zniesione zostały wszelkie bariery architektoniczne.

Dział Edukacji NMM jest otwarty na wszelakie inicjatywy i formy współpracy z instytucjami i organizacjami zajmującymi się aktywizacją osób niepełnosprawnych, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu z edukatorami i wspólnego wypracowania takiej współpracy, która będzie najwłaściwsza dla Państwa podopiecznych. My ze swej strony możemy zapewnić dogodne warunki, wykwalifikowanych i życzliwych edukatorów oraz, ewentualnie, specjalne warunki finansowe takiej współpracy. Możliwe jest również opracowanie wspólnego projektu i wystąpienie o jego dofinansowanie do odpowiednich instytucji.

Oferta dla szkół specjalnych

Szczegółowe informacje na temat oferty zajęć edukacyjnych w oddziałach NMM znajdą Państwo znajdą Państwo pisząc na adres edukacja@nmm.plOferta dla osób niewidomych i niedowidzących


Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej, wystawa: "Łodzie ludów świata"

"Łodzie ludów świata" w Ośrodku Kultury Morskiej są wystawą, na której osoby niewidome i niedowidzące mogą poznawać przez dotyk świat egzotycznych wypraw. Z czego buduje się łodzie na Wyspach Salomona? Gdzie można spotkać łodzie plecione niczym kosze? Jakie nietypowe tratwy znajdują się w Peru, a jakie pochodzą ze Sri Lanki? Odkrywając wystawę, wysłuchamy niezwykłych opowieści o kulturze i zwyczajach ludów z różnych części świata.

Zamów oprowadzanie
Zajęcia dla osób niewidomych i niedowidzących
 
Miejsce: Spichlerze na Ołowiance

Czy kula armatnia waży zawsze tyle samo i co zrobić, żeby nie uciekała? Jak długa powinna być łyżka prochowa? Jak ubrany był oficer, a jak puszkarz i czy często chodzili do fryzjera? Wejdziemy na pokład działowy dawnego żaglowca wojennego i posłuchamy odgłosów okrętowych oraz legend towarzyszących marynarskiej braci.

Zamów oprowadzanie
Zajęcia dla osób niewidomych i niedowidzących

Wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

Narodowe Muzeum Morskie współpracuje od 2002 roku z Fundacją "Sprawni Inaczej", organizując co roku wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej
Wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+