Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Muzealna szkoła on-line

Zapraszamy nauczycieli do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej on-line. Dla uczniów przygotowaliśmy specjalne zajęcia w formie prezentacji - spotkań z zabytkami oraz pracownikami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Pokażemy nasze wystawy, opowiemy historie najciekawszych zabytków, wykonamy zadania podsumowujące zdobytą wiedzę. Wybierając naszą ofertę, nauczyciel otrzyma specjalny link aktywujący dany pakiet tematyczny na konkretny dzień. W ramach pakietu*: prezentacja tematyczna, film edukacyjny, zadania do wspólnego i samodzielnego wykonania, dostęp do specjalnych kart zadań oraz spacerów wirtualnych i innych materiałów muzealnych.

Kontakt i rezerwacja: edukacja@nmm.pl

Serdecznie zapraszamy!

* zawartość poszczególnych pakietów może się różnić między sobą


Klasy 1-3

 • Komu raki, komu kara? Praca i życie codzienne rybaków kaszubskich
  Jak wyglądały połowy ryb 100 lat temu i dawniej? Czy miniaturowe “łódki" służyły do zabawy? Czym "czesano" dno? Czy rybacy pisali... wiersze? Jakie korzyści przynosiła maszoperia? Te i inne ciekawostki poznacie, wybierając edukacyjny pakiet prezentujący sposoby połowów i narzędzia dawnych rybaków kaszubskich. W pakiecie: zadania o rybakach, mowie kaszubskiej i wirtualny spacer z zagadkami!
 • Jak cebulka wypłynęła z Gdańska…
  Dawno temu pewien statek wypłynął w rejs. Niestety nie dopłynął do żadnego portu… Jak to się stało, że po wielu latach stał się cennym zabytkiem? Co jedli wówczas marynarze? Co znaleziono w dębowych beczkach? Czy cebula może być eksponatem muzealnym? Wirtualny spacer po wystawach, słuchowisko, animacja, morskie kalambury, łamigłówki i krótka instrukcja wykonania statku z drewnianego korka – serdecznie zapraszamy!

Klasy 4-6

 • Komu raki, komu kara? Praca i życie codzienne rybaków kaszubskich
  Jak wyglądały połowy ryb 100 lat temu i dawniej? Czy miniaturowe "łódki" służyły do zabawy? Czym "czesano" dno? Czy rybacy pisali... wiersze? Jakie korzyści przynosiła maszoperia? Te i inne ciekawostki poznacie, wybierając edukacyjny pakiet prezentujący sposoby połowów i narzędzia dawnych rybaków kaszubskich. W pakiecie: zadania o rybakach, mowie kaszubskiej i wirtualny spacer z zagadkami! Wersja dla klas starszych.

Klasy 7-8

 • Metoda naukowa w życiu codziennym i… muzeum
  Czy metoda naukowa poznawana na lekcjach fizyki, czy chemii może przydać się nam również na co dzień? Czy mogą z niej skorzystać... humaniści? Czym różnią się obserwacje od wniosków? Na te oraz inne pytania odpowiem w specjalnej prezentacji on-line. Opowiem jak ustrzec się najczęstszych błędów podczas przeprowadzania doświadczenia oraz na co warto zwracać uwagę. Na koniec prześledzimy wszystkie etapy metody naukowej na podstawie pracy konserwatora.

Szkoły ponadpodstawowe

 • Metoda naukowa w życiu codziennym i… muzeum
  Czy metoda naukowa poznawana na lekcjach fizyki, czy chemii może przydać się nam również na co dzień? Czy mogą z niej skorzystać... humaniści? Czym różnią się obserwacje od wniosków? Na te oraz inne pytania odpowiem w specjalnej prezentacji on-line. Opowiem jak ustrzec się najczęstszych błędów podczas przeprowadzania doświadczenia oraz na co warto zwracać uwagę. Na koniec prześledzimy wszystkie etapy metody naukowej na podstawie pracy konserwatora. Wersja rozbudowana - w razie zainteresowania dokładnymi zagadnieniami omawianymi w czasie zajęć, prosimy o kontakt z edukatorką: a.buczek@nmm.pl.

Muzealna szkoła w trybie on-line

Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+