Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Odra 2

Fotografia Odra 2
Rodzaj i typ statku prom linowy
Rok budowy 1967
Miejsce budowy Stocznia Rzeczna, Sandomierz
Miejsce postoju Stocznia Rzeczna, Sandomierz
Koniec służby 2013
Typ silnika / ożaglowania bez napędu
Wymiary długość: 20,44 m, szerokość: 7,33 m. zanurzenie: 0,47 m

Konstrukcja stalowa, spawana. Prom do roku 2013 funkcjonował na przeprawie odrzańskiej w Chobieni. Po zbudowaniu mostu drogowego w Ciechanowie we wrześniu 2013 r. prom w Chobieni, podobnie jak w Ciechanowie, został wyłączony z eksploatacji, a w grudniu decyzją Zarządu Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego oba promy przekazano Fundacji.

Prom utrzymał pełne wyposażenie pokładowe, łącznie ze środkami ratowniczymi. Jest jednym z dwóch utrzymanych (w Fundacji) promów Odry Górnej i Środkowej.

Kwestionariusz danych zabytkowego statku do pobrania

Kwestionariusz z opisem zabytkowego statku do wypełnienia przez właściciela (opiekuna, administratora) jednostki do pobrania. Wypełniony kwestionariusz prosimy o przesłanie na adres r.domzal@nmm.pl.

Partnerzy