Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Centrum Konserwacji Wraków Statków – warsztaty i spotkania dla nauczycieli

07.04.2016 |

Wyślij wiadomość |


Centrum Konserwacji Wraków Statków – warsztaty i spotkania dla nauczycieli

Tczewskie Centrum Konserwacji Wraków Statków – nowy obiekt Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku - zostanie otwarte w czerwcu tego roku, ale już wcześniej będzie się tu dużo działo.

– Wiosną planujemy wizyty studyjne i warsztaty dla nauczycieli, bo to im jako pierwszym chcemy pokazać nasz nowy oddział. – opowiada Przemysław Węgrzyn, zastępca kierownika Działu Edukacji w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku – Od dawna opracowywaliśmy scenariusze zajęć i lekcji muzealnych, dedykowanych tematyce CKWS. Teraz czas na ocenę naszych kolegów po fachu.

Na zajęciach o wrakach edukatorzy z NMM będą pokazywali uczniom warsztat pracy konserwatorskiej, objaśniając jaką drogę przechodzi obiekt – np. fragment łodzi - wydobyty z dna morskiego do muzealnych gablot. Uczestnicy zajęć będą mogli przekonać się, jakiej degradacji podlegają drewno i metal pod wodą, porównają drewno archeologiczne oraz zapiszą swoje spostrzeżenia na kartach zadań, odpowiedzą sobie też na pytanie czy skarb i zabytek, to jedno i to samo, i co należy zrobić, jeśli znajdzie się przedmiot mogący być zabytkiem historii.

Magnesem Centrum Konserwacji Wraków Statków będzie rozszerzona rzeczywistość (AR), dotychczas rzadko wykorzystywana w muzeach. Za pomocą specjalnej aplikacji, dostępnej na telefony z systemami Android i iOS, będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o muzealnych eksponatach, wypróbować swoją wiedzę z danej dziedziny: np. z historii polskiego żeglarstwa lub tajemnic konserwacji.


Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku chciałby przedstawić wszystkim nauczycielom ofertę edukacyjną Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie. Spotkania informacyjne, na które serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, odbędą się 16 i 23 kwietnia 2016 r. w godzinach 10.00-13.00 w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, ul. Paderewskiego 24.

Po prezentacji zapraszamy na wycieczkę po Centrum Konserwacji Wraków Statków oraz Muzeum Wisły. Dla naszych gości przygotowaliśmy poczęstunek i drobne upominki. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Działu Edukacji NMM: edukacja@nmm.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, nazwę i adres szkoły, adres mailowy i telefon kontaktowy zgłaszającego.

Centrum Konserwacji Wraków Statków – warsztaty i spotkania dla nauczycieli

Projekt "Centrum Konserwacji Wraków Statków wraz z Magazynem Studyjnym w Tczewie" realizowany jest w ramach Programu "Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego", a wsparcia udzielono z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych. Zadanie jest realizowane w partnerstwie polsko - norweskim z Norweskim Muzeum Morskim w Oslo oraz z Muzeum Historii Kultury w Oslo.Partnerzy