Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Biblioteka

Biblioteka posiada ponad 50 tys. wol. książek i czasopism. W tematyce jej księgozbioru dominuje historia żeglugi i okrętownictwa, a także literatura poświęcona marynarce wojennej i zmaganiom zbrojnym na morzu, szczególnie podczas I i II wojny światowej. Bogato reprezentowana jest publicystyka dwudziestolecia, inspirowana odzyskaniem przez Polskę wybrzeża i budową Gdyni. Rozwój powojennej gospodarki morskiej dokumentują obficie zasoby czasopism oraz literatury fachowej. W zbiorach biblioteki znajdują się ponadto liczne publikacje związane z modelarstwem okrętowym. Chlubą biblioteki są rzadkie w Polsce roczniki "Lloyd's Register of Shipping", łącznie z najaktualniejszymi, jak również XIX-wieczny "Morskoj Sbornik".

Biblioteka prenumeruje czasopisma polskie i obce, wśród których można wyróżnić takie, jak: "Nautologia", "Morze, Statki i Okręty", "Żagle", "Modelarz", "Namiary na Morze i Handel", "Pomerania", "National Geographic. Polska", "Polish Maritime Research", "International Journal of Nautical Archaeology", "Mariner's Mirror", "Model Shipwright", "Neptunia", "Schiff und Zeit", "Sea History", "Studies In Conservation".

Z książek Biblioteki NMM można korzystać tylko w czytelni. Istnieje możliwość fotografowania zbiorów własnym sprzętem czytelnika i wyłącznie na jego użytek osobisty.

Czytelnia biblioteki jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:30.

Telefon: 58 301 86 11 w. 409

E-mail: biblioteka@nmm.pl


Katalog biblioteki NMM jest dostępny w Internecie.
Link do katalogu biblioteki.

 

Udostępnienie nastąpiło dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Polecamy:
Zbiory Biblioteki Narodowej udostępnione dzięki Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona www.polona.pl.

Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+