Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - 1.10.2020

Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 października 2020 roku wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będą zamknięte dla zwiedzających.

Loreley

Fotografia Loreley
Nr EPSA F53.4
Szerokość geograficzna 54º 24’ 43’’ N
Długość geograficzna 18º 39’ 04’’ E
Wiek budowy XIX
Materiał drewno
Status prawny chroniony
Władze www.umgdy.gov.pl

Bark "Loreley" został zbudowany w stoczni w Rostocku w 1863 r. przez H. Rickmanna. Pływał pod banderą niemiecką (port macierzysty – Rostocku). Statek odbywał dalekie frachty pomiędzy Morzem Białym a Oceanem Atlantyckim, obsługując porty rosyjskie, brytyjskie i francuskie. Bark kursował również po wodach Zatoki Gdańskiej, przewożąc towary masowe, głównie drewno. Zatonął w 15 listopada 1887 r. u podejścia do portu gdańskiego w wyniku gwałtownego sztormu, który zepchnął jednostkę na mieliznę.

Dokładną identyfikację wraka udało się przeprowadzić dzięki odnalezieniu dzwonu okrętowego z nazwą jednostki.

Znajdź wrak

Wyszukiwanie zaawansowane
Głębokość [m]

Wiek budowy
Materiał


Status prawny

Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+