Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Agne

Nr EPSA F53.24
Szerokość geograficzna 54º 24’ 23’’ N
Długość geograficzna 18º 41’ 02’’ E
Wiek budowy XVIII
Materiał drewno
Status prawny chroniony
Władze www.umgdy.gov.pl

Na podstawie wstępnych oględzin konstrukcji można przyjąć, że na dany wrak składają się pozostałości kadłuba żaglowca z XVII-XIX w. Wrak leży na głębokości 4,2 m w odległości 1980 m od wejścia do Nowego Portu w Gdańsku w namiarze 125 stopni oraz 1690 m od południowo-zachodniego krańca falochronu osłaniającego wejście do baseniku roboczego Portu Północnego, około 140 m od współczesnej linii brzegowej.

Na dnie zalegają pozostałości drewnianej jednostki pływającej w postaci fragmentu luźnego fragmentu burty leżącej poszyciem do góry. Wymiary – długość: 5,5 szerokość: 1,8 m. Pod spodem widoczne są wręgi dębowe o wymiarach 25 cm x 15 cm. Klepki poszycia montowane na styk mierzą 30-35 cm. Ze względu na bardzo słabą widoczność nie wykonano dokumentacji fotograficznej.

Znajdź wrak

Wyszukiwanie zaawansowane
Głębokość [m]

Wiek budowy
Materiał


Status prawny

Partnerzy