Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Badania

Wrak XVI wiecznego żaglowca z okolic Helu

Wrak XVI wiecznego żaglowca z okolic Helu

26.09.2006

Dział Badań Podwodnych Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku prowadził we wrześniu 2002 badania na nowo odkrytym wraku w pobliżu Góry Szwedów na Półwyspie Helskim.


Archeologia morska w Polsce stan obecny i perspektywy

22.09.2006

Archeologia morska kojarzy się wciąż przeciętnemu czytelnikowi ze skarbami mórz południowych, a nie badaniami prowadzonymi na Bałtyku. Historia badań bałtyckich obfituje jednak w niezwykle ciekawe znaleziska.


Wrak W-32 - pozostałości angielskiego statku "General Carleton"

21.09.2006

Jednym z XVIII wiecznych wraków badanych przez Centralne Muzeum Morskie jest wrak oznaczony symbolem W-32. Obiekt ten zalega około 400 metrów od ujścia rzeki Piaśnicy do Bałtyku niedaleko miejscowości Dębki na środkowym wybrzeżu.


W-27 - wrak XVIII wiecznego statku handlowego

W-27 - wrak XVIII wiecznego statku handlowego

20.09.2006

W-27 jest obok W-6 "Solena", W-5 "Miedziowca", W-32 "Generała Carletona of Whitby" oraz pozostałości portu średniowiecznego w Pucku jednym z pięciu najważniejszych obiektów badanych przez Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku.


RSS

Partnerzy