Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Żuraw w zwierciadle i w witrażach - "60+KULTURA" w NMM

18.09.2018 |

Wyślij wiadomość |


Żuraw w zwierciadle i w witrażach - 60+KULTURA w NMM

Ostatni weekend września w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku należeć będzie do seniorów. Zapraszamy wszystkich naszych gości 60+ na zwiedzanie oraz warsztaty plastyczne.

- To już kolejny raz, kiedy nasze Muzeum uczestniczy w programie "60+KULTURA" – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji – Seniorzy to jedna z naszych ulubionych grup gości muzealnych i cieszą nas okazje, kiedy możemy spędzić z nimi więcej czasu. W tym roku przygotowaliśmy plener malarski i projektowanie witraży, a wszystkie nasze oddziały seniorzy będą mogli zwiedzać za symboliczną złotówkę.

29 września 2018 roku, w godz. 12.00–14.00 odbędzie się plener malarski dla seniorów na nabrzeżu wyspy Ołowianki przed siedzibą główną NMM. Tematem tegorocznego pleneru będzie: "Żuraw w zwierciadle". Seniorzy na płóciennych podobraziach będą starali się uchwycić ruch wody i zmieniające się oświetlenie Żurawia wzorem impresjonistów i postimpresjonistów. Niezbędne materiały plastyczne i sprzęt zapewni Muzeum. W przypadku niesprzyjającej pogody przeniesiemy się do Galerii Morskiej w Spichlerzach na Ołowiance.

30 września 2018 roku w godz. 12.00-13.00 oraz 14.00-15.00 - odbędzie się oprowadzanie po Żurawiu połączone z projektowaniem witraży. Niezbędne materiały plastyczne i sprzęt zapewni Muzeum.


Żuraw w zwierciadle i w witrażach - 60+KULTURA w NMM


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+