Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Zapraszamy na manewry rodzinne z Flotyllą Niepodległej!

23.11.2018 |

Wyślij wiadomość |


Zapraszamy na manewry rodzinne z Flotyllą Niepodległej!

Rok 2018 jest wyjątkowy, ponieważ w tym roku obchodzimy setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wystawa "Uzbrojone rzeki. Flotylle Niepodległej" przedstawia czasy, kiedy formowało się Państwo Polskie oraz kształtowała polska Marynarka Wojenna.

W ramach nowej wystawy czasowej zapraszamy na "Manewry rodzinne" - czyli grę muzealną, która przeniesie zwiedzających w klimat dwudziestolecia międzywojennego.

W sobotę, 1 grudnia 2018 roku, goście Spichlerzy na Ołowiance będą mieli m.in. okazję wcielić się w marynarzy flotylli rzecznej, nauczą się obsługiwać bezprzewodowy telegraf oraz nadawać komunikaty alfabetem Morse'a. - Udział w manewrach rzecznych, podczas których sztuka nawigacji, a także umiejętność sprawnego przeładunku towarów mogą okazać się kluczem do sukcesu – zapowiada tajemniczo Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji, który przygotował całą imprezę.

W trakcie "Manewrów rodzinnych" kuratorzy wystawy czasowej opowiedzą gościom o Flotylli Pińskiej i Wiślanej, a na uczestników zabawy czekać będą słodkie nagrody oraz specjalne niespodzianki.


Termin: 1.12.2018 r., godz.: 11.00-15.00
Miejsce: Gdańsk, Spichlerze na Ołowiance
Wstęp: 1 zł od osoby
Serdecznie zapraszamy!!!


Zapraszamy na manewry rodzinne z Flotyllą Niepodległej!


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+