Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Ten wpis jest archiwalny.

Zapraszamy na jubileusz twórcy "Dzikiej Mrówki"!

20.03.2019 |

Wyślij wiadomość |


Zapraszamy na jubileusz twórcy "Dzikiej Mrówki"!

Autor cyklu o przygodach "Dzikiej Mrówki", pan Andrzej Perepeczko świętuje w tym roku 60-lecie swojej pracy literackiej. Aby uczcić ten piękny jubileusz, Narodowe Muzeum Morskie zaprasza na spotkanie z pisarzem, które odbędzie się 2 kwietnia 2019 roku o godzinie 12.00 w Ośrodku Kultury Morskiej.

Andrzej Perepeczko jest historykiem, pisarzem, oficerem floty handlowej i wieloletnim wykładowcą w Akademii Morskiej w Gdyni. Choć większość literackiego dorobku autora stanowią opracowania historyczne, to największy rozgłos przyniosły mu powieści przygodowe, których bohaterem jest nastolatek z Oliwy - Marek, zwany Dziką Mrówką. "Dzika Mrówka i tam-tamy", "Dzika Mrówka pod żaglami", "Podwodny świat Dzikiej Mrówki", "Dzika Mrówka i Jezioro Złotego Lodu" to klasyka powieści przygodowej dla młodzieży.

– W dzieciństwie każdy chciał być Dziką Mrówką! Popłynąć statkiem do Afryki, szukać skarbów Inków czy ratować rozbitków na Bałtyku. Do dziś mam wiele książek z tej serii, które będąc nastolatkiem pochłaniałem z wypiekami na twarzy! – podkreśla dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego, Robert Domżał – Pan Andrzej Perepeczko to wielki przyjaciel naszego muzeum, a nasza instytucja wielokrotnie przewija się na kartach jego powieści. Cieszymy się, że wspólnie możemy świętować jubileusz pracy twórczej.


Spotkanie z panem Andrzejem Perepeczką odbędzie się w sali konferencyjnej Ośrodka Kultury Morskiej 2 kwietnia 2019 roku o godzinie 12.00
Ośrodek Kultury Morskiej, ul. Tokarska 21-25 – obok Żurawia, Gdańsk

Wstęp wolny!


Partnerzy