Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Zapraszamy do czwartego wymiaru! Noc Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim online

14.05.2020 |

Wyślij wiadomość |


Europejska Noc Muzeów 16 maja 2020 online

Narodowe Muzeum Morskie, tak jak inne instytucje kultury w Polsce, zrezygnowało z organizowania w tym roku klasycznej Nocy Muzeów.


W związku z panującymi nadal obostrzeniami związanymi z pandemią nie zaprosimy naszych zwiedzających na "Dar Pomorza", nie policzymy gości w kolejce na "Sołdka" i do Żurawia, nie będzie nam jak zawsze, niezwykle miło wieczorem otworzyć dla chętnych bramy Muzeum Rybołówstwa w Helu, tczewskich oddziałów i Muzeum w Kątach Rybackich.


Od wielu tygodni wszystkie oddziały NMM są zamknięte. W sobotę, 16 maja 2020 roku otwieramy pierwszy z nich - Spichlerze na Ołowiance, ciesząc się, że w końcu możemy zaprosić do siebie gości.


Od dwóch miesięcy działalność NMM przeniosła się do Internetu i właśnie tam spędzimy tegoroczną Noc Muzeów. Będziemy wspominać minione edycje Nocy Muzeów: zeszłoroczny D-day na Wyspie Ołowianka, Gwiezdne Wojny na "Sołdku", nocne zwiedzanie Żurawia, "Dar Pomorza" pod władaniem Kampanii Kaperskiej i Wikingów w CKWS.


- Wieczorem i w nocy 16 maja zapraszamy na nasz profil na Facebooku, bo właśnie tam przenosimy tegoroczną Noc Muzeów – mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych NMM – Naszych gości zapraszamy np. do naszego Archiwum X. Podróże do czwartego wymiaru zawsze są ekscytujące, a w trakcie Nocy Muzeów różne rzeczy mogą się zdarzyć... zwłaszcza online.


Partnerzy