Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Wyniki konkursu "Moja Wisła"

30.08.2021 |

Wyślij wiadomość |


I Noemi, lat 10 w kategorii plastycznej

Wisła, nazywana królową polskich rzek, niezmiennie zachwyca swą malowniczą przyrodą. Jednak najpiękniejsza jest w wyobraźni dzieci i młodzieży – z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu "Moja Wisła".

W konkursie "Moja Wisła" mogły wziąć udział dzieci z klas 0, 1-3 i 4-6 oraz osoby do 18 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zadaniem konkursowym było przedstawienie najdłuższej rzeki w Polsce za pomocą własnej wizji artystycznej w jednej z trzech kategorii: plastycznej, fotograficznej lub literackiej.

Jury z nadesłanych prac fotograficznych oraz plastycznych, wybrało takie, które wyróżniały się oryginalnością i samodzielnością wykonania oraz pomysłowością. – Nie otrzymaliśmy literackiej twórczości, ale nie tracimy nadziei, że kiedyś to nastąpi. – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

A oto lista laureatów konkursu "Moja Wisła":

  1. Jagoda – I. miejsce w kategorii fotograficznej
  2. Noemi - I. miejsce w kategorii plastycznej
  3. Łukasz – II. miejsce w kategorii plastycznej
  4. Piotr – III. miejsce w kategorii plastycznej
  5. Krzysztof – wyróżnienie w kategorii plastycznej
  6. Natalia – wyróżnienie w kategorii plastycznej

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom talentu, wyobraźni i umiejętności oraz zachęcamy do udziału w innych konkursach organizowanych przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, a w szczególności konkursu poświęconego Żurawiowi, w którym można wygrać bardzo cenne nagrody - Żuraw – symbol Gdańska.


Partnerzy