Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Wodne Życzenia Świąteczne: warsztaty rodzinne w OKM

11.12.2019 |

Wyślij wiadomość |


Wodne Życzenia Świąteczne

W najbliższą niedzielę, 15 grudnia 2019 roku, Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku zamieni się w manufakturę świątecznych ozdób! Na zajęciach dla najmłodszych gości oraz ich opiekunów będziemy uczyć o zwyczajach różnych kultur, zrobimy kolorowe bombki, stroiki na wigilijny stół i bożonarodzeniowe ozdoby. Dowiemy się też jak czerpać papier.


Tradycyjnie, jak co roku, Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku organizuje przedświąteczne warsztaty rodzinne. Podróż po bożonarodzeniowych zwyczajach zaczniemy od wystawy „Łodzie ludów świata”, w trakcie której odkryjemy m.in. jakie dania można znaleźć na świątecznym stole w Australii, Ameryce i na wyspach Archipelagu Malajskiego. Dowiemy się też, co zamiast choinki przystrajają mieszkańcy np. Afryki.


– Nasi goście będą mogli wcielić się w rolę detektywa – dowiedzą się też, jak Wigilię spędzają dzieci z odległych stron świata oraz jakie interesujące potrawy przygotowują dla najbliższych, gdy my zajadamy się barszczem. Nauczymy się też składać życzenia świąteczne w obcych językach. – mówi Przemysław Węgrzyn, kierownik Działu Edukacji.


Nasi goście nauczą się też, jak za sprawą prasy zamienić posiekany papier w piękną kartkę świąteczną – Rodzinne warsztaty to kreatywny, fantastyczny sposób spędzania razem czasu, bo przecież o to właśnie chodzi nie tylko podczas Świąt, ale w całym okresie przedświątecznym - mówi Kamila Jezierewska, pomysłodawczyni warsztatów "Wodne Życzenia Świąteczne".


Wiek: 5-8 lat
Cena: 20 zł - bilet rodziny do 5 osób
Termin: Niedziela 15 grudnia 2019, godz. 11:00
Miejsce: Ośrodek Kultury Morskiej, ul. Tokarska 21/25 w Gdańsku


Wodne Życzenia Świąteczne: warsztaty rodzinne w OKM


Partnerzy