Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Smocze Łodzie 2019 - dziękujemy!

28.05.2019 |

Wyślij wiadomość |


Smocze Łodzie 2019 - dziękujemy!

Ponad czterystu gości, pogoda jak z bajki, koncerty, warsztaty streetartu i masa dobrej zabawy: 24 maja 2019 roku odbyły się XI Wyścigi Smoczych Łodzi Instytucji Kultury.

W tym roku w imprezie, która miała charakter rodzinnego pikniku, wzięło udział osiem zaproszonych instytucji kultury. Byli weterani regat, czyli osady Muzeum Archeologicznego, Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz Hevelianum oraz debiutanci jak Muzeum Zamkowe w Malborku i Instytut Kultury Miejskiej. Z Gdyni przyjechała ekipa Akwarium Gdyńskiego, a Muzeum Gdańska zdecydowało się na powrót do smoczych wyścigów po dwóch latach absencji.

Jako organizator imprezy chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom regat. Wasza obecność potwierdza, że warto organizować taką imprezę. Miło jest wygrywać, ale jeszcze milej gościć przyjaciół. Zdecydowaliśmy, że od tego roku puchar dla zwycięzcy wyścigów, ufundowany przez naszego mecenasa – Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku (TP NMM było też sponsorem pikniku podczas regat) – będzie miał charakter przechodni. Zaangażowanie i chęć walki osad, które wzięły udział w zawodach, karzą nam myśleć, że w 2020 roku pewnie pożegnamy się z tytułem najszybszego muzeum w okolicy.

Ogromnie dziękujemy wszystkim gościom, którzy przyszli dopingować startujących w zawodach: muzeum to nie tylko ekspozycje na salach wystawowych, ale też klimat wokół instytucji, który tego dnia był rewelacyjny! Dziękujemy za koncerty Męskiemu Chórowi Szantowemu "Zawisza Czarny" i zespołowi Dominic John Sebastian, Istowski z ASP za warsztaty streetartu dla naszych gości, MRKS Gdańsk Kajakarstwo i Smocze łodzie– za sprzęt, fachowe przygotowanie do zawodów i sędziowanie.

Widzimy się za rok!


Wyniki i czasy wyścigów eliminacyjnych:

wyścig 1
Muzeum Zamkowe w Malborku 1.07.86
Instytut Kultury Miejskiej 1.14.52

wyścig 2
Muzeum Archeologiczne w Gdańsku 1.05.12
Hevelianum 1.09.28

wyścig 3
Akwarium Gdyńskie 1.08.69
Muzeum Gdańska 1.10.93

wyścig 4
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku 1.00.46
Muzeum Narodowe w Gdańsku 1.09.50

Wyniki i czasy wyścigów finałowych:

finał D
Muzeum Gdańska 1.08.83(7. miejsce
Instytut Kultury Miejskiej 1.09.47 (8. miejsce)

finał C
Hevelianum 1.04.87 (5. miejsce)
Muzeum Narodowe w Gdańsku 1.06.91 (6. miejsce)

finał B
Akwarium Gdyńskie 1.07.31 (3. miejsce)
Muzeum Zamkowe w Malborku 1.08.00 (4. miejsce)

finał A
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku 1.02.62 (1. miejsce)
Muzeum Archeologiczne w Gdańsku 1.05.71 (2. miejsce)


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+