Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Plener malarski dla seniorów i muzeum za złotówkę!

23.09.2019 |

Wyślij wiadomość |


Plener malarski dla seniorów nad Motławą

Bilet wstępu za złotówkę do wszystkich oddziałów, plener malarski na nabrzeżu wyspy Ołowianki i zwiedzanie Galerii Morskiej z przewodnikiem. Takie atrakcje czekają na seniorów 28 i 29 września 2019 roku w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.


Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, tak jak wiele placówek w całej Polsce, w ostatni weekend września zaprasza wszystkich seniorów. W tych dniach, w związku z programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Kultura 60+", seniorzy mogą bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty kin, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, galerii i domów kultury.


- Seniorzy to specjalna grupa naszych zwiedzających. Są cierpliwi, dopytują o szczegóły, często mają świetną wiedzę historyczną. – mówi Kamila Jezierewska, zastępca kierownika Działu Edukacji w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku – W tym roku zapraszamy gości 60+ do naszych wszystkich muzealnych oddziałów, poza Muzeum Zalewu Wiślanego. Dla tej grupy naszych gości bilet będzie kosztował symboliczną złotówkę. Szczególnie zapraszamy do Galerii Morskiej na specjalne oprowadzanie z przewodnikiem - ekspertem malarstwa. Odważnych seniorów namawiamy do artystycznej ekspresji: w sobotę, 28 września, na nabrzeżu przy Spichlerzach organizujemy specjalny plener malarski – zaprasza Kamila Jezierewska.


28 września 2019 r. w godz. 10.00–13.00 (wstęp bezpłatny)
Plener malarski "Barwy wody" dla seniorów na nabrzeżu wyspy Ołowianki przed siedzibą główną Narodowego Muzeum Morskiego
Seniorzy, obserwując grę świateł na powierzchni rzeki Motławy, spróbują uchwycić barwy wody na płóciennych podobraziach. Inną, nietypową formą malarską, będzie eksperymentowanie barwnikami malarskimi bezpośrednio na wodzie, zamkniętej w różnych naczyniach – sztuka Ebru.
Niezbędne materiały plastyczne i sprzęt zapewni Muzeum.
UWAGA: W przypadku niesprzyjającej pogody plener malarski przeniesiemy do Galerii Morskiej w Spichlerzach na Ołowiance.

28 września 2019 r. w godz. 13.00-13.30 oraz 14.00-14.30
Oprowadzanie po Galerii Morskiej w 2 turach (w ramach biletu wstępu za 1 zł)
Zwiedzanie galerii obrazów marynistycznych w Spichlerzach na Ołowiance z przewodnikiem

29 września 2019 r. w godz. 12.00-13.00 oraz 14.00-15.00
Oprowadzanie po Żurawiu w 2 turach (w ramach biletu wstępu za 1 zł) - ciekawostki historyczne Gdańska jako miasta portowo-kupieckiego


60+kultura - Weekend seniora z kulturą 28/29 /09/ 2019


Partnerzy