Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Paweł Adamowicz (1965 – 2019)

16.01.2019 |

Wyślij wiadomość |


Paweł Adamowicz (1965 – 2019)

Składamy najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie, Bliskim i Współpracownikom z powodu śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza.

Zamach na życie Pawła Adamowicza to bezprzykładny akt agresji, dla którego nie ma miejsca w demokratycznym społeczeństwie i ogromna tragedia, której nie jesteśmy w stanie zrozumieć.

To dzięki ważnym decyzjom Prezydenta cieszymy się dziś jednym z naszych najnowocześniejszych gdańskich oddziałów jakim jest Ośrodek Kultury Morskiej. Prezydent, uważał "Sołdka" za symbol miasta i jedną z jego ikon, ale największy sentyment miał jednak do drewnianych tablic z postulatami sierpniowymi. Ważnego dla nas eksponatu, którym opiekują się teraz nasi przyjaciele z Europejskiego Centrum Solidarności.

Prezydent Paweł Adamowicz był u nas w październiku ubiegłego roku na 70-tych urodzinach "Sołdka". Wiedząc jak napięty jest prezydencki kalendarz cieszyliśmy się, że mógł być z nami na tak ważnej dla Muzeum uroczystości. Żegnając się Prezydent powiedział, że musi jak najszybciej wpaść do nas na dłużej. Nie jesteśmy się w stanie pogodzić, że to się już nigdy nie stanie.

Dyrekcja i Pracownicy Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku


Partnerzy