Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Oświadczenie Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w sprawie "Tablic z 21 postulatami"

03.07.2020 |

Wyślij wiadomość |


Oświadczenie Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w sprawie Tablic z 21 postulatami

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, tak jak wszystkie instytucje muzealne na świecie, na pierwszym miejscu stawia dobro eksponatu. W przypadku "Tablic z 21 postulatami" naszym nadrzędnym celem jest ochrona zabytku oraz udostępnienie go możliwie szerokiemu gronu odbiorców.


Realizujemy naszą misję jako narodowa instytucja kultury prowadzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podtrzymujemy swoje stanowisko związane ze zwrotem zabytku z Europejskiego Centrum Solidarności.


Pragniemy podkreślić, że od 1989 r. należycie wypełniamy swoje zadanie, eksponując ten wybitny zabytek oraz świadectwo historii zarówno na wystawach w naszym muzeum oraz wypożyczając Tablice na ekspozycje w kraju i za granicą.


Jako instytucja kultury chcemy zachować bezstronność. Mamy nadzieję, że uda się uniknąć konfliktu, na którym może ucierpieć dobro Obiektu oraz osób, związanych z ich historią.Dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Dr Robert DomżałOświadczenie Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w sprawie "Tablic z 21 postulatami" - plik pdf
Partnerzy