Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Zapraszamy od 8 maja 2021

Ten wpis jest archiwalny.

Nagroda Prezydenta Gdyni dla dyrektora Jerzego Litwina

19.06.2018 |

Wyślij wiadomość |


Rozdanie nagród Prezydenta Miasta Gdyni - © Marek Twardowski

18.06.2018 roku na pokładzie gdyńskiego oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, żaglowca "Dar Pomorze" miało miejsce wręczenie corocznych nagród Prezydenta Miasta Gdyni muzealnikom gdyńskim. Gości przywitał zastępca dyrektora NMM, Szymon Kulas.

Dzień Muzealnika jest okazją do wyróżnienia najlepszych pracowników gdyńskich muzeów. Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek wręczył w tym roku 10 nagród.

– To podziękowanie za to, co się dzieje w gdyńskich muzeach. Muzealnictwo w Polsce przeżywa swój renesans. Polacy wrócili do muzeów: rocznie polskie muzea odwiedza podobna liczba osób, co kina. Kilka lat temu wydawałoby się to niewyobrażalne. Przeciętny Polak przynajmniej raz w roku jest w muzeum – mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – Frekwencja zmieniła się, bo zmieniły się same muzea. A to wszystko dzięki pracującym tam ludziom. To osoby uśmiechnięte, nie bojące się wyzwań i łamiące stereotypy. Dziękuję Wam za to z całego serca – zwrócił się do gdyńskich muzealników.

Nagrodę Prezydenta Gdyni za całokształt działalności, w szczególności wieloletnie wspieranie inicjatyw miejskich w zakresie kultury oraz niezwykłą troskę o zachowanie Daru Pomorza dla przyszłych pokoleń, otrzymał dyrektor NMM, dr inż. Jerzy Litwin. Pod nieobecność Dyrektora, nagrodę odebrała jego małżonka, pani Maria Litwin. Wśród wyróżnionych znalazł się również pan Mirosław Michalak, który odebrał nagrodę za wieloletnią, pełną oddania i staranności pracę na rzecz zachowania Daru Pomorza w dobrej kondycji technicznej.

Pełna lista nagrodzonych na stronie gdynia.pl.


Partnerzy