Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Muzykanci z Helu idą w świat

30.11.2017 |

Wyślij wiadomość |


Muzykanci z Helu idą w świat

Magazyn Wall Street International Magazine zamieścił na swojej stronie internetowej artykuł – recenzję wystawy w helskim Muzeum Rybołówstwa "Muzykanci Świata". Wzmianka w tak prestiżowym tytule to duża nobilitacja nie tylko dla wystawy, ale też dla całego Muzeum.

Na wystawie w helskim oddziale NMM prezentowane są wybrane prace z kolekcji drewnianych rzeźb "Muzykanci świata". Cała kolekcja, licząca ok. 400 eksponatów prawie z całego świata, należy do pana Leszka Dylika, który od kilkunastu lat kupuje rzeźby ludowe na jarmarkach, bezpośrednio u twórców i na giełdach internetowych. Pragnieniem kolekcjonera jest zbudowanie stałej profesjonalnej galerii tematycznej rzeźby ludowej, pokazującej muzykantów z różnych regionów i kultur świata. Głównym motywem zbiorów są drewniane postacie muzykantów grających na niezwykłych instrumentach. Wysiłki pana Leszka Dylika docenił prestiżowy magazyn Wall Street International Magazine, który zamiesił recenzję z wystawy, w dziale "Rozrywka". Wzmianka o wystawie w helskim muzeum wpisuje się w ogólnoświatowy trend – media z całego świata doceniają kolekcje i wystawy, podkreślające problematykę etnograficzną i ludową.

Muzeum Rybołówstwa w Helu to jeden z najczęściej odwiedzanych oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Goście z zainteresowaniem zwiedzają wystawę stałą, jak również ekspozycje czasowe. Wystawę "Muzykanci Świata" można zwiedzać do kwietnia przyszłego roku.

Artykuł w Wall Street International Magazine
Wystawa "Muzykanci świata" w Muzeum Rybołówstwa w Helu


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+