Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

"Konserwacja obiektów metalowych oraz łączonych" - seminarium w gdańskich muzeach

15.02.2019 |

Wyślij wiadomość |


"Konserwacja obiektów metalowych oraz łączonych" - seminarium w gdańskich muzeach

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Muzeum Narodowe w Gdańsku zapraszają na 4. edycję seminarium "Konserwacja obiektów metalowych oraz łączonych". Tegoroczne spotkanie, poświęcone teraźniejszości oraz przyszłości obiektów metalowych i łączonych w kolekcjach muzealnych, odbędzie się 11 i 12 kwietnia 2019 roku.

Uczestnicy seminarium pierwszego dnia spotkają się w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Natomiast program w drugim dniu zostanie zrealizowany w Ośrodku Kultury Morskiej, oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Kwestia kontroli warunków panujących wewnątrz oraz na zewnątrz budynków mobilizuje konserwatorów do zmiany podejścia do pracy. Priorytetem jest udoskonalanie sposobów utrzymywania odpowiedniej wilgotności oraz temperatury na ekspozycji i w magazynach oraz opracowywanie nowych strategii w obszarze zastosowania powłok zabezpieczających i profilaktyki konserwatorskiej.

- Bycie konserwatorem muzealnym to ciągłe poznawanie eksponatów na nowo. Żeby móc je zrekonstruować i wiedzieć, jak zabezpieczyć je dla przyszłych pokoleń, trzeba wiedzieć z czego i jak zostały wykonane. Przyszłość zbiorów muzealnych zależy od postępu w technice konserwacji zabytków, wynikającego z powstawania nowych i rozwijania obecnych metod ochrony konserwatorskiej – mówi Katarzyna Schaefer, zastępca kierownika Działu Konserwacji Muzealiów w NMM - Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk jest ważna w każdej branży. Mamy nadzieję, że nasze spotkanie umożliwi konserwatorom, pracownikom naukowym, kuratorom, studentom stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń oraz da możliwość zapoznania się z efektami prac innych ośrodków.

Wkrótce szczegóły dotyczące możliwości rejestracji i szczegółów programu.

Kontakt do organizatorów seminarium:
Katarzyna Schaefer – Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - k.schaefer@nmm.pl
Catia Wesolowska – Muzeum Narodowe w Gdańsku - c.wesolowska@mng.gda.pl


Konserwacja obiektów metalowych oraz łączonych


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+