Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Otwieramy kolejne oddziały Muzeum!

28.05.2020 |

Wyślij wiadomość |


Otwieramy kolejne oddziały Muzeum!

Zapraszamy do Żurawia, do Muzeum Rybołówstwa w Helu, do Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich i do Tczewa – do Muzeum Wisły i CKWS.

30 maja 2020 roku, otwarte dla zwiedzających zostają kolejne oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Od najbliższej soboty zwiedzać będzie można znowu gdański Żuraw oraz trzy oddziały poza Trójmiastem: Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, Muzeum Rybołówstwa w Helu oraz tczewskie Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków.

- Nasze muzeum jest wielooddziałowe, a każdy budynek ma inny charakter i nieco inne wymagania, które musi spełniać, żeby znowu przywitać zwiedzających. – mówi dyrektor Robert Domżał - Do otwartych już Spichlerzy na Ołowiance, "Sołdka" i Ośrodka Kultury Morskiej dołączają kolejne nasze oddziały. Wszystkie nasze obiekty spełniają wymogi sanitarne i epidemiologiczne i uzyskały stosowne opinie właściwych Inspektoratów Sanitarnych.

Nasi goście mogą odwiedzić nas w Kątach Rybackich, w Muzeum Zalewu Wiślanego, w Helu – w Muzeum Rybołówstwa oraz w tczewskim Centrum Konserwacji Wraków Statków i Muzeum Wisły, gdzie 1 lipca 2020 roku chcemy otworzyć pierwszą, po przymusowym zamknięciu muzeum z powodu pandemii koronawirusa, wystawę. Będzie to wystawa prac malarskich Mirosława Bruckiego pt. "Moja Wisła".

W Żurawiu, w którym może maksymalnie przebywać jednocześnie 30 osób, oraz w oddziałach poza Trójmiastem, dysponujemy odpowiednimi środkami dezynfekcji rąk oraz jesteśmy w stanie przeprowadzać cykliczne czynności sanitarne, związane z utrzymaniem czystości w udostępnianej przestrzeni. Systematycznie dezynfekowane będą też klamki, poręcze oraz toalety.

Nasi goście są niezwykle odpowiedzialni – stosują się do nowych restrykcji, ze zrozumieniem też odnoszą się do tego, że nie wszystkie wystawy, np. te gdzie są ekrany dotykowe mogą zwiedzać. – zaznacza dyrektor Robert Domżał - Do kompletu otwartych oddziałów brakuje nam gdyńskiego "Daru Pomorza" i mamy nadzieję, że zaprosimy tam zwiedzających już niedługo.


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+