Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Jak ugryźć złote jabłko, czyli gry i zabawy dworskie

13.09.2019 |

Wyślij wiadomość |


Jak ugryźć złote jabłko, czyli gry i zabawy dworskie

Jak strzelić królewskiego gola czy pas służy do pasowania na rycerza i jakie są zadania damy dworu? 22 września 2019 roku zapraszamy do Spichlerzy na Ołowiance na pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie z cyklu Program dla Rodzin.

- Tym razem przeniesiemy się do głównej siedziby Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – opowiada Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM - W historycznym otoczeniu wcielimy się w postaci z królewskiego dworu – rycerzy, piękne dwórki, a nawet… króla lub błazna!

Podczas "Programu dla Rodzin" w Spichlerzach na Ołowiance poznamy dawne gry i zabawy, ułożymy opowieść o Czarnym Rycerzu i rozegramy… dworski mecz. Na zajęciach dowiemy się też paru ciekawostek, poznamy zapomniane średniowieczne zwyczaje, a podczas uroczystego pasowania na rycerzy i damy zdobędziemy śmieszne przydomki. Przekonamy się również w praktyce, jak dworzanie umilali sobie czas podczas ciężkich zim i gorących letnich dni.


Informacje praktyczne:
22.09.2019, godzina 11:00
Spichlerze na Ołowiance
Dzieci w wieku 5-8 lat, z opiekunami
Bilet (grupowy, do 5 osób) - 20 zł
Zgłoszenia przyjmujemy do 20.09.2019, na adres: k.jezierewska@nmm.pl


Program dla Rodzin - Jak ugryźć złote jabłko, czyli gry i zabawy dworskie


Partnerzy