Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Ten wpis jest archiwalny.

I Bałtyckie Seminarium Muzeów Morskich

29.08.2012 |

Wyślij wiadomość |


I Bałtyckie Seminarium Muzeów Morskich

W dniach od 4 do 5 września 2012 r. w Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku odbędzie się międzynarodowe spotkanie muzealników morskich, którego celem jest wypracowanie modelu stałej współpracy pomiędzy nadbałtyckim muzeami morskimi.

1 Seminarium Bałtyckich Muzeów Morskich stawia sobie za cel odpowiedź na pytanie, czy muzea potrzebują ściślejszej współpracy, wymiany informacji, wspólnych działań naukowych i wystawienniczych. Do dyskusji Centralne Muzeum Morskie zaprosiło najważniejsze muzea morskie funkcjonujące nad Morzem Bałtyckim.

Poza zaplanowaną dyskusją o przyszłej, stałej współpracy zorganizowane zostanie seminarium naukowe dotyczące statków-muzeów, problematyki związanej z utrzymaniem statków-muzeów, ekspozycją oraz wykorzystaniem komercyjnym. Udział w spotkaniu potwierdziło ponad 20 specjalistów ze wszystkich krajów bałtyckich. Gościem specjalnym będzie brytyjski specjalista – Eric Kentley uczestniczący w niedawno ukończonej renowacji "Cutty Sark" w Londynie i rewaloryzacji miejsca ekspozycji tego historycznego statku. Seminarium odbędzie się w nowym oddziale CMM, w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku.

Program konferencji


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+