Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Zapraszamy od 8 maja 2021

Ten wpis jest archiwalny.

Goście z Narwiku

28.02.2019 |

Wyślij wiadomość |


Goście z Narwiku

W dniach 24-26 lutego 2019 roku Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku odwiedził dyrektor muzeum norweskiego Terje Flaaten-Stokkan wraz z przedstawicielami Zarządu tejże placówki. Goście zwiedzili tczewskie: Centrum Konserwacji Wraków Statków i Muzeum Wisły w Tczewie.

Muzeum Żeglugi Północnej Norwegii ("Nordnorsk Fartoyvernsenter") mieści się w miejscowości Gratangen koło Narviku i jest jednym z najlepszych muzeów w Europie, związanych z tematyką dziedzictwa morskiego.

Celem wizyty norweskich gości było zapoznanie się z ofertą naszego Muzeum oraz rozmowa o przyszłych, wspólnych projektach naukowych i wystawienniczych. Norweska instytucja zajmuje się dokumentacją i konserwacją zabytkowych statków, głównie jednostek rybackich. Jest zainteresowana rozwijaniem technik wystawienniczych, nowych technologii, w tym rekonstrukcji zabytków metodą 3D. Natomiast Narodowe Muzeum Morskie chciałoby podnosić kompetencje w zakresie rekonstrukcji i renowacji zabytkowych jednostek drewnianych. Obie placówki zamierzają w najbliższym czasie podpisać list intencyjny o współpracy.


Partnerzy