Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Wi̱e̱dereröffnung am 30. Mai das Krantor, das Fishfangmuseum, das Weichselmuseum, das Zentrum zur Restaurierung von Bootswracksdas und das Museum des Frischen Haffs

Ten wpis jest archiwalny.

Forum Państw Morza Bałtyckiego – dziedzictwo i współpraca

29.11.2018 |

Wyślij wiadomość |


Forum Państw Morza Bałtyckiego – dziedzictwo i współpraca

Dziedzictwu kulturowemu, szlakom turystycznym oraz nowym sposobom na współpracę instytucji kultury poświęcony był drugi dzień Forum Państw Morza Bałtyckiego.

Trzydniowa konferencja, którą 28 listopada 2018 roku otworzył sekretarz stanu w MKiDN, minister Jarosław Sellin, jest spotkaniem przedstawicieli instytucji z wielu krajów Europy, zorganizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

Tematem drugiego dnia obrad był potencjał kulturowy Regionu Morza Bałtyckiego – perspektywa wzmocnionej współpracy międzynarodowej. Dyskutowano m.in. o zarządzaniu szlakami kulturowymi oraz roli w tym muzeów, o współpracy instytucji kultury jako czynnika rozwoju regionów turystycznych i w jaki sposób wykorzystuje się potencjał dziedzictwa w rozwoju państw basenu Morza Bałtyckiego.

Dużym zainteresowaniem spotkały się referaty przedstawicieli Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku: dra Roberta Domżała, który przedstawił problematykę bałtyckich statków-muzeów, Kamili Jezierewskiej z Działu Edukacji NMM, która opowiadała o współpracy, jaką prowadzi Muzeum z osobami niepełnosprawnymi oraz wykład Apoloniusza Łysejki z Towarzystwa Przyjaciół NMM o latarniach morskich.


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+