Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Forum Państw Morza Bałtyckiego – dziedzictwo i współpraca

29.11.2018 |

Wyślij wiadomość |


Forum Państw Morza Bałtyckiego – dziedzictwo i współpraca

Dziedzictwu kulturowemu, szlakom turystycznym oraz nowym sposobom na współpracę instytucji kultury poświęcony był drugi dzień Forum Państw Morza Bałtyckiego.

Trzydniowa konferencja, którą 28 listopada 2018 roku otworzył sekretarz stanu w MKiDN, minister Jarosław Sellin, jest spotkaniem przedstawicieli instytucji z wielu krajów Europy, zorganizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku.

Tematem drugiego dnia obrad był potencjał kulturowy Regionu Morza Bałtyckiego – perspektywa wzmocnionej współpracy międzynarodowej. Dyskutowano m.in. o zarządzaniu szlakami kulturowymi oraz roli w tym muzeów, o współpracy instytucji kultury jako czynnika rozwoju regionów turystycznych i w jaki sposób wykorzystuje się potencjał dziedzictwa w rozwoju państw basenu Morza Bałtyckiego.

Dużym zainteresowaniem spotkały się referaty przedstawicieli Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku: dra Roberta Domżała, który przedstawił problematykę bałtyckich statków-muzeów, Kamili Jezierewskiej z Działu Edukacji NMM, która opowiadała o współpracy, jaką prowadzi Muzeum z osobami niepełnosprawnymi oraz wykład Apoloniusza Łysejki z Towarzystwa Przyjaciół NMM o latarniach morskich.


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+