Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Ten wpis jest archiwalny.

Dzień Kobiet w Tczewie

28.02.2019 |

Wyślij wiadomość |


Dzień Kobiet w Tczewie

9 marca 2019 roku zapraszamy naszych gości do Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie. Tego dnia będziemy świętować "Dzień Kobiet" - z ekipą CKWS i gośćmi specjalnymi: Marią Dryhub i Andrzejem Stańskim.

Pracujące w tczewskim oddziale NMM konserwatorki: specjalistki od rdzy, konserwacji drewna, operatorki specjalistycznych sprzętów, takich jak suwnice, skanery i rentgen opowiedzą o drodze jaką przeszły, aby podjąć pracę w Dziale Konserwacji Muzealiów oraz codziennych wyzwaniach. Konserwatorki przedstawią swoje prezentacje o godz. 10.30 oraz 12.30 w sali konferencyjnej na poziomie 2.

Gośćmi specjalnymi spotkania będą Maria Dryhub i Andrzej Stański, autorzy książki – bajkowej podróży po rzece Wiśle pt. "Szaman z rzeki. Opowieści wiślane". Maria Dryhub to pierwowzór bajkowej bohaterki, animator kultury, uczestniczka flisów i festiwali wiślanych. Andrzej Stański – wodniak, historyk i podróżnik – znany jest ze swojego społecznego zaangażowania w rozwój tradycyjnego szkutnictwa rzecznego. Wykłady odbędą się w sali konferencyjnej na poziomie drugim w dwóch cyklach: o godz. 11 i godz. 13.

W przestrzeni CKWS będzie można również zapoznać się z wystawą posterową na której zaprezentujemy osiągnięcia kobiet w dziedzinach tj. medycyna, filozofia, żeglarstwo i inne.

- Naszych gości zapraszamy też na warsztaty, podczas których przygotujemy kosmetyki z naturalnych produktów. Mydełka i kule kąpielowe, które zrobimy, będą miały morski charakter i przyjazny skład. Zadbamy także o naszych najmłodszych gości. Na pewno nie będą się z nami nudzić – mówi Gabriela Chrzanowiecka z Działu Edukacji CKWS.

Zapraszamy również wszystkich Panów. Nie ma bardziej osobistego prezentu niż własnoręcznie przygotowany kosmetyk dla swojej drugiej połówki.


Wstęp na wydarzenie jest darmowy. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt: edukacja.ckws@nmm.pl
Tel: +48 58 7617531


Dzień Kobiet w Tczewie


Partnerzy