Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Ten wpis jest archiwalny.

Dzień Dziecka w CKWS – Jak w średniowieczu!

23.05.2018 |

Wyślij wiadomość |


Dzień Dziecka w CKWS – Jak w średniowieczu!

Średniowieczny Toruń w nowoczesnym Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie? To możliwe! Zapraszamy na Dzień Dziecka do tczewskiego CKWS!

2 czerwca 2018 roku, z okazji Dnia Dziecka, zabierzemy naszych gości w podróż w czasie. Przewodnikami będzie grupa rekonstruktorów: Ratuszanka i Toruńscy Partacze, którzy pokażą jak wyglądało życie w mieście sprzed 500 lat.

Czy partacz mógł spartaczyć robotę? Co robił mincerz? Sprawdzimy czy łatwiej pisze się na czerpanym papierze czy może na tablecie? Czy łatwiej napisać SMS'a czy może postawić pieczęć lakową? Na specjalnie przygotowanych stanowiskach poznamy od podszewki najciekawsze średniowieczne zawody. Każdy z naszych gości będzie mógł własnoręcznie wybić średniowieczną monetę, sprawdzić ile ważył młot z epoki, a ile kowadło. Bilon warto mieć przy sobie – więc na warsztatach skórzanych uszyjemy tego dnia sakiewki na monety!

Oprócz tego – bo przecież świętujemy Dzień Dziecka – słodycze i prezenty! Dla starszych dzieci również!

Zapraszamy! Wstęp wolny!


Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie godzina 11.00-16.00


Dzień Dziecka w CKWS – Jak w średniowieczu!Partnerzy